Міфи про силові тренуваннях для жінок, це, безперечно, особливий, відмінний від чоловічого пласт інформації і підхід до тренувального процесу, хоча за багатьма пунктами вони все таки схожі. Але відмінності, як правило, проявляються саме в дрібницях. І перш, ніж ми приступимо до розгляду цих дрібниць і, безпосередньо, побудови тренувальних програм для жінок, нам потрібна окрема стаття для того, щоб внести певну ясність для представниць прекрасної статі про те, що ж собою представляють силові тренування.
Содержание:
Введення
Ця невелика стаття буде носити характер викриття популярних міфів. Метою статті буде прибрати стереотипи, які склалися в головах, і зруйнувати надумані бар’єри, які стоять між вами і тілом вашої мрії. Після того, як стіна страху, нерозуміння і відторгнення буде зломлена, ми зможемо перейти до тлумачення практичного підходу в тренуваннях для жінок. Вже в наступній статті ми докладно розглянемо особливості тренувального процесу стосовно будови та функціонування жіночого організму, і запропонуємо тренувальну програму на кілька місяців з відповідними коментарями і поясненнями.
Міф №1: Я і так струнка
Перше, про що хочеться сказати, багато дівчат, які від природи мають непогані зовнішні дані і добре складену фігуру, думають, що ця фігура залишиться з ними назавжди. Це не так. Час йде, людина росте, змінюється обмін речовин, змінюється раціон, дається в знаки сидячий спосіб життя (якщо такий є) і фігура, при відсутності фізичних навантажень, будемо відверті, поступово набуває неприємних обрисів. Жінки більшою мірою, ніж чоловіки, схильні до набору підшкірного жиру, і тому не варто забувати, що форму треба підтримувати.
Звідси і перший міф про силові тренуваннях для жінок – відвідування тренажерного залу мені ні до чого. Порада для дівчат – займайтеся собою. В рамках даної статті – не в плані одягу або косметики, а в плані фізичних вправ. Струнка і підтягнута фігура завжди привертає більше уваги, ніж обвислі сідниці і випираючі з-під одягу боки. Те ж саме стосується і анорексичних дівчат, що фанатіють постійним голодуванням, у яких під очима мішки і шкіра обтягує ребра, як у в’язнів концтабору. Не кидайтеся в крайнощі, переїдання погано і голодування погано. А що взагалі жахливо – це відсутність фізичної активності, так що займайтеся спортом. Досконалості немає межі.
Міф №2: Сяду на дієту
Ще одна думка, що ходить серед жінок, говорить наступне – щоб стати худою, стрункою і отримати «фігуру мрії» достатньо скопіювати яку-небудь дієту відомої голлівудської зірки, почати пити тільки воду і їсти селеру. При цьому вони, по-перше забувають про те, що організм, для нормального функціонування, потрібно забезпечити поживними речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінералами і клітковиною). І по-друге, забувають про те, що потрібно займатися фізичними вправами. Запам’ятайте: неможливо побудувати красиву і привабливу фігуру одним тільки сидінням на дієті, тим більше на неправильній дієті.
Міф про силові тренуваннях для жінок номер два – дієти досить, обійдуся без фітнес-клубу. Якщо ви тріпочете від слова «дієта», запам’ятайте ще одну просту, і в той же час важливу, річ: дієта підбирається під конкретну людину і під конкретні цілі. У кожної людини організм працює і відгукується на фізичні навантаження та харчування по-різному. Копіюючи дієту Сінді Кроуфорд не забудьте також пошукати інформацію про її тренування. Якщо ви тішили себе надіями, що у фітнес-клуб ходити не доведеться, поспішаю вас засмутити, одними салатами проблема не вирішується. Так само, як не вирішується вона домашніми вібромасажерами або секретними бабусиними рецептами “ложка соди на склянку води натощак”. Це скоріше рецепт для вигнання бісів, ніж для схуднення.
Міф №3: Наберу вагу
Йдемо далі. Набір м’язової маси. Ці слова лякають і вводять в шаленство всіх представниць жіночої статі, не гірше, ніж стрілки на колготках. Дивно, що їх не лякають нічні походи до холодильника, вживання алкоголю та куріння. І тим не менш, важити, скажімо 65 кг за рахунок наявності жирового прошарку і в той же час слабко розвинених м’язів, і важити стільки ж за рахунок добре розвинених м’язів і мінімальної кількості підшкірного жиру – це дві великі різниці! Дієта без фізичних вправ не дасть доброго результату (так само, до речі, і навпаки).
Міф про силові тренуваннях для жінок номер три – жодного набору, худнути, худнути і ще раз худнути. Помилковість цього твердження криється в нерозумінні різниці між набором м’язової і жирової маси. Набір м’язової маси можливий тільки в поєднанні силових тренувань і правильного харчування. Ще раз – не дієти, а саме правильного харчування. Це дві великі різниці! Набір жирової маси можливий за відсутності фізичної активності, і поїданні жирного, смаженого, мучного, солодкого і так далі. Важливо зрозуміти різницю. М’язи роблять жінку стрункою і підтягнутою, про що свідчать усі наведені в цій статті, фотографії. Кожна з дівчат зображених тут – досягла такого результату саме завдяки тренуванням у тренажерному залі і набору м’язової маси.
Міф №4: Перетворюся на мужика
Так само, деякі дівчата цураються тренажерних залів, з-за дивного хибного стереотипу, який засів в їх головах – заняття з обтяженнями перетворюють жінку на мужика. Можливо, вони думають так просто тому, що асоціюють накачаних в залі хлопців з тим припущенням, що відвідування залу і зробить їх такими ж. Дійсно, робота з обтяженнями дозволяє нарощувати мускулатуру. Але потрібно віддавати собі звіт у тому, що кожен ставить перед собою різні цілі. Хтось хоче просто привести себе у форму, хтось хоче наростити трохи м’язів, щоб мати спортивну фігуру, а хтось хоче виступати на змаганнях. Кожному результату відповідає поставлена мета. Якщо цілі нарощувати гори м’язів немає – ви їх і не збільшите, так що можете розслабитися на цей рахунок.
Міф про силові тренуваннях для жінок номер чотири – накачаюся і стану квадратною, як шафа. Для початку, процес набору м’язової маси тісно пов’язаний з харчуванням. Обмежуючи калорійність свого раціону, ви просто не даєте м’язам можливості вирости до великих розмірів. Також, слід знати, що чим більш ефективні і розвинені м’язи, тим більше спалюється підшкірного жиру, тому, що м’язи для своєї роботи споживають багато енергії. Сюди ж належить і те, що після виконання силових тренувань в тренажерному залі, ваш жир продовжує “горіти” протягом тривалого часу. Тобто обмін речовин після занять в залі підсилюється більше ніж на добу. І після того, як ви закінчили тренування, ще протягом доби у вас буде підвищена витрата енергії, і ви можете худнути швидше.
Міф №5: Почну бігати
Інші ж дівчата або жінки, які все-таки доходять до тренажерних залів або фітнес центрів відразу ж кидаються до бігових доріжок, велотренажерів або якихось інших кардіотренажерів. В такому разі вони, швидше за все, позбудуться зайвої ваги, але при цьому м’язи у них залишаться на тому ж рівні розвитку. Можливо, це їх цілком влаштовує. Але навряд чи можна буде говорити про підтягнуту фігуру. Ви просто скинете вагу і все.
Міф про силові тренуваннях для жінок номер п’ять – щоденні пробіжки в парку краще спортзалу. Кардіотренування якщо і допоможуть вам спалити жир, то тільки за умови, що ви прибрали всю шкідливу їжу з раціону і не переїдаєте. Про підтягнутість фігури можна буде говорити тільки в тому випадку, якщо біг, велосипед чи інший вид кардіо навантаження буде підкріплений з одного боку роботою з обтяженнями, з іншого боку правильним харчуванням. Таким чином, біг заради бігу як такого, ефективний лише у зв’язці з силовим тренінгом і повноцінним раціоном харчування. Сам по собі він не зробить ваш живіт плоским, а сідниці пружними як горіх.
Міф №6: Піду на фітнес
Ще одна категорія дівчат, які, загалом міркують досить правильно і усвідомлено займаються фізичними вправами, говорять про те, що не хочуть займатися бодібілдингом, а хочуть займатися фітнесом. Чому? Загалом, вони кажуть подібні речі, через те, що не вникають в суть цих двох понять. Відмінність полягає в тому, що фітнес передбачає роботу з власною вагою, і лише зрідка, з незначними обтяженнями, типу гантелей по 1, 2 або 3 кг. У самому широкому сенсі слова, фітнес включає в себе безліч вправ з аеробіки та танців, і спрямований скоріше на підтримання форми, ніж на її розвиток чи зміну. Активні види фітнесу (фітнес-мікс, табата, зумба, латина, тверк) носять спортивно-розважальний характер, повільні (йога, пілатес, стретчінг, кіланетика) носять фізкультурно-оздоровчий характер. Як перші, так і другі допоможуть вам бути в тонусі, стати більш гнучкими, дихати рівніше і почувати себе здоровими, але не більше того. У кращому випадку, з вас на тренуванні зженуть три поти, забезпечать задишкою і душу витрясуть. Ви будете почувати себе виснаженим рабом на галері, але м’язів від цього більше не стане, адже саме вони роблять фігуру підтягнутою.
Звідси міф про силові тренуваннях для жінок номер шість – тренажери для мужиків, а фітнес для жінок. Майте на увазі, що робота в тренажерному залі передбачає нарощування робочих ваг, тобто, дає велику свободу дій і можливостей для розвитку і прогресу, а кожна дівчина вже сама для себе вирішить, на якому етапі вона хоче зупинитися. Так само, робота з обтяженнями дозволяє виконувати цільову роботу, тобто ви можете коректувати і працювати над окремими частинами тіла. Хоча, загалом, навіть ті дівчата, які займаються фітнесом, вже заслуговують поваги, так як на відміну від тих, хто цього не робить, приділяють увагу своєму фізичному здоров’ю.
Міф №7: Потрібно приймати добавки
Зовсім не обов’язково. Як уже неодноразово говорилося в цій статті, успіх полягає в комплексному підході до побудови індивідуального раціону харчування та індивідуальної програми тренувань. Добавки тому і називаються добавками, що вони є лише незначною частиною повноцінного раціону. Застосування добавок в досягненні загального результату займає не більше 10-15%. У той же час, потрібно пам’ятати й те, що саме по собі вживання добавок без повноцінного правильного харчування є заняттям, трохи менше, ніж повністю даремним.
Наступний міф про силові тренуваннях для жінок – без прийому препаратів нічого не вийде. Насправді, робота з обтяженнями взагалі ніяк не пов’язана з застосуванням таблеток або інших засобів. Приймати їх чи не приймати – рішення суто індивідуальне. Самі по собі тренування, як вид фізичної активності, не пред’являють вимог до застосування добавок. Таким чином, заяви про те, що для занять з обтяженнями потрібно приймати які-небудь речовини є нічим не обгрунтованими, за винятком крайніх випадків, коли їх застосування під час тренувань наказано лікарем в лікувальних або профілактичних цілях.
Міф №8: Потрібно багато часу
Не більше, ніж для тих же занять фітнесом. Середнє тренування в тренажерному залі триває близько 1 години. За цей час ви встигаєте комплексно опрацювати все тіло, сходити в душ, переодягнутися і йти далі у своїх справах. Займаючись за запропонованою тут програмою новачка, просунутого і досвідченого відвідувача фітнес-клубу, тренування будуть займати у вас від 40 хвилин до 1 години. Тренування зі штангою, гантелями або тренажерами вимагають від вас тільки знання техніки виконання вправ, і якщо ви ними володієте, багато часу тренування у вас не займуть.
Міф про силові тренуваннях для жінок номер вісім – тренуватися в залі потрібно по кілька годин. Якщо ви новачок і не володієте технікою виконання вправ, для цього у фітнес-клубах існують інструктори і персональні тренери, які з радістю вам допоможуть. Якщо у вас немає можливості оплачувати персонального тренера, ходіть з більш досвідченим партнером або вивчайте інформацію в інтернеті і дивіться відеоуроки на YouTube. Якщо ви працюєте на першій зміні, ви можете ходити в клуб ввечері. Якщо працюєте на другій зміні, тренуйтеся в першій половині дня. Навіть якщо ви працюєте цілий день, фітнес-клуби часто працюють до 22 годин. Ми зараз не говоримо про втому, але коли піднімається питання часу – знайте, що його можна знайти завжди. Зрештою, це ваше здоров’я і воно повністю в ваших руках.
Міф №9: Я вже не молода для цього
Без зайвих слів, скажу що на фото ви бачите Деніз Остін, вона не голлівудська зірка, і справа навіть не в тому, що вона популярний американський персональний тренер, а в тому, що вона 1957 року народження! Це неможливо, скажуть одні. На стероїдах, скажуть інші. Косметика, світло і ракурс скажуть треті. І всі вони будуть не праві. Те, яку форму демонструє Деніз, це наочний приклад того, що і в 60 можна мати підтягнуту фігуру, струнку талію і виглядати неймовірно сексуально. А можна і в 20 ходити з обвислим животом, випираючими боками і плоскими сідницями. Втім, про Деніз ми вже говорили у статті про мотивацію.
Міф про силові тренуваннях для жінок номер дев’ять – вже «не той» вік. Чи варто говорити, що заняття фізичними вправами ще з давніх часів вважаються засобом продовження молодості. Збільшення циркуляції крові під час тренувань покращує живлення клітин киснем, що позитивно позначається, в тому числі, і на шкірі. Високоінтенсивні тренування спалюють підшкірний жир, а робота з обтяженнями стимулює м’язове зростання, яке і робить фігуру стрункою і підтягнутою. Тренування нормалізують тиск, запобігають тромбоз, підвищують імунітет, покращують травлення, нормалізують вагу та багато іншого, перераховувати можна ще довго. Сприятливий вплив тренувань на організм відбувається в будь-якому віці. Всі ваші бар’єри тільки у вас в голові. Не будуйте собі перешкод, вибирайте навантаження за своїм рівнем фізичної підготовки і вперед, до здоров’я, довголіття і краси.
Міф №10: У мене не вийде
А чим хтось, хто зміг краще вас? А чому у інших виходить? У кожного є дві руки, дві ноги і голова на плечах. У кожного є 24 години в добі. Всі так чи інакше заробляють гроші, всім потрібно їсти і всім треба спати. Виходить, що за великим рахунком, всі фізично здорові і працездатні люди, якщо вони не проживають за межею бідності, знаходяться приблизно в рівних умовах. Більше того, чому сотні і тисячі людей в вашому місті, які відвідують фітнес-клуб можуть досягти і досягають результату, а ви ні? Може тому, що ви ще не в їх числі, тільки і всього?
Міф про силові тренуваннях для жінок номер десять – тренажерний зал це заняття для молоді. Не шукайте причини, шукайте можливості. На попередньому прикладі, і в цілому протягом всієї статті, ви змогли переконатися, що для того, щоб в будь-якому віці виглядати надзвичайно чудово і відчувати себе бадьорим і здоровим досить, по правді кажучи, лише бажання. Так само, як бар’єри народжуються в голові, там же народжуються і можливості для їх подолання. Фактично, важливий будь-який вид фізичної активності, але в рамках даної статті, нашим завданням було дати вам зрозуміти, що тренажерний зал і робота з обтяженнями не є прерогативою виключно чоловічої частини населення або тільки молодих. Більш того, тренажерний зал, а саме робота з обтяженнями, дозволяє жіночому тілу (значно більшою мірою, ніж будь-які інші види фізичної активності) швидко, ефективно і якісно висікати з граніту фігуру своєї мрії.
Висновок
З урахуванням усіх вищенаведених фактів, висновок для дівчат такий. Так само, як і в чоловіків,- тільки комплексне застосування силових тренувань, кардіонавантажень і правильного раціону можуть дати бажаний результат. Сподіваюся, ви зробите правильні висновки для себе і, можливо, тепер переглянете свої погляди щодо відвідування тренажерного залу.
ФАКТ. Ви можете бути розумні і начитані, але ніхто з першого погляду не закохається в ваш глибокий внутрішній світ. Ви хочете виглядати красиво і привертати увагу чоловіків, але ніяка косметика не зробить в’ялі сідниці підтягнутими. Ви хочете мати спортивну фігуру сидячи на одній лише дієті, але без фізичних вправ це і близько не підштовхне вас до бажаного результату. Годі тішити себе ілюзіями – тренуйтеся! Коли побачите в дзеркалі результат, будете шкодувати, що не почали раніше.
Отже, в даній статті ми з вами розвінчали найпопулярніші міфи про силові тренуваннях для жінок. Можете кидати в мене камінням, але якщо ви не почнете щось змінювати у своєму житті і стежити за своїм здоров’ям та тілом, історію «любіть мене такою, яка я є» ви будете розповідати своїм численним котам, яких ви заведете в 50 років, щоб скрасити самотність. Стаття вийшла досить зухвалою, але правда далеко не завжди приємна на смак. Втім, якщо вам байдуже, що ж, ідіть далі мазати хліб майонезом, нам з вами не по дорозі. А якщо ви з тих, хто прагне до досконалості – цикл статей про тренування для жінок до ваших послуг.
Залишити відповідь