Тренажери та пристрої для кистей досить поширені і часто застосовуються просто для розваги або щоб скоротати час. Це явно не наш випадок, так як ми підходимо до питання використання відповідних тренажерів з точки зору підвищення спортивних показників у тренувальному процесі.
Содержание:
Введення
Як ми вже говорили в попередній статті, збільшення сили хвата вимагає окремої, цілеспрямованої роботи зі спеціалізованими пристроями. І їх на даний момент існує досить багато. Саме завдяки їх великій різноманітності ми розділили їх на три категорії, в яких і вирішили описати, які пристрої для чого призначені.
Це друга з циклу трьох статей про розвиток сили хвата, в якій ми наведемо опис тренажерів для кистей. У першій частині ми розглянули пристрої для тренування м’язів передпліччя, а в третій будемо описувати всілякі пристосування для опрацювання і розвитку сили пальців.
Тренажери для кистей
Яйце IronMind egg. Полімерне яйце відмінно підходить для розминки м’язів передпліччя, кистей і пальців перед роботою з еспандером. Також застосовується в період відновлення між тренуваннями або в період реабілітації після травм. Випускаються з матеріалів різної щільності, що дозволяє працювати з різним зусиллям. Виконувати вправу можна як всією кистю, так і окремими пальцями.
Еспандер «бублик». Найпопулярніший тренажер для тренування, розминки, відновлення і реабілітації м’язів кисті. Саме такий еспандер отримав найбільше поширення практично у всіх видах спорту, де необхідний хороший хват, від великого і настільного тенісу і веслування, до стрільби з лука, велоперегонів та важкої атлетики. Випускаються лінійками, найчастіше з кроком навантаження 10 кг: 10, 20, 30, 40 і 50 кг. Для роботи з більшими зусиллям береться вже торсіонний еспандер.
Еспандер торсіонний. Ще одна класична, знайома всім конструкція, яка являє собою дві ручки, сполучені між собою пружиною. Регулювання зусилля на таких эспандерах відсутнє, але вони випускаються серіями. Кілька таких з вигляду абсолютно однакових еспандерів можуть мати різний рівень навантаження, найчастіше, лінійка еспандерів проводиться кроком в 10 кг: 10, 20, 30, 40, 50 кг і так далі, приблизно до 150 кг.
Еспандер GD Iron Grip EXT. Особливістю його є ручки, які можна подовжити як трубчастими насадками з авіаційного алюмінію, так і лопатками для тренування щипкового хвата пальців, що робить тренувальний процес більш різноманітним. Моделей існує дві: EXT 80 і EXT 90, де цифра означає граничне навантаження. Обидва еспандери мають ідентичну конструкцію, яка передбачає шість положень для фіксації пружини.
Еспандер Vulcan. Особливість даного представника полягає в більшій відстані між ручками, ніж у звичайних еспандерів: 90-95 мм проти 70-75мм. Велика амплітуда дозволяє більш ретельно тренувати м’язи кисті. Еспандер є регульованим і поставляється в комплекті з однією пружиною, переставляючи яку ви регулюєте зусилля на рукоятках, які в свою чергу не мають насічки, що також дещо ускладнює виконання вправи.
Еспандер Vice Gripper. Регульований еспандер, характерний тим, що поєднує в собі можливість тренування як кистей, так і пальців. Насічки на рукоятці дозволяють досить швидко змінювати зусилля, переставляючи пружини в потрібне положення. Можливість регулювання зусилля дозволяє виконати спочатку розминку з невеликою вагою, потім плавно підвищуючи її перейти до «робочої ваги», що робить тренування максимально зручним, комфортним і безпечним.
Тренажер Grip machine. Досить громіздка стаціонарна конструкція, в основі якої лежить той же принцип, що і в інших еспандерів – стиснення двох ручок одина до одної. Тут це досягається хватом двох поперечин, що рухаються вгору і вниз по напрямних. Для конструкції підходять диски для штанг діаметром 50 мм. Такий тренажер не обмежується якоюсь вагою, і навантажується тільки тією кількістю кілограм, які атлет, здатний підняти.
Обертова ручка. Звичайнісінька ручка з обертовою зоною охоплення. Простота конструкції обертається складністю виконання вправи, яке полягає в утриманні ваги. Це може бути виконання підходів на кількість, на максимальну піднімаючу вагу або просто утримання на час. Чим більша вага, прикріплена до ручки, тим сильніше вона вислизає з руки і тим більше зусиль потрібно докладати для її утримання кистями рук.
Подвійна обертова ручка. Спарений аналог обертової одинарної ручки. Призначена для виконання тих же вправ, але з великою вагою. Закріпивши на такій рукоятці карабін з ланцюгом, і перекинувши його через поперечину можна виконувати підтягування вузьким паралельним хватом. Незважаючи на те, що вправа передбачає використання двох рук, навіть в цьому випадку обертаючийся хват значно ускладнює виконання вправи.
Розширювач на гриф. Одягається на гриф штанги, гантелей, гир, рукоятки тренажерів, поперечину турніка і скрізь, де виконується хват. Більш широкий хват є більш складним і задіює більшу кількість м’язових волокон передпліч, кистей і пальців. Вправи з ними стимулюють приріст м’язової маси і сили, зміцнюють пальці рук, посилюють хват. Також використання розширювачів допомагає уникнути натирання долонь.
Висновок
Ми розглянули, ймовірно, найпопулярніші види тренажерів для кистей з нині існуючих для розвитку сили хвата. Безперечно, спортивна індустрія зростає семимильними кроками і багато чого, що сьогодні активно поширена серед спортсменів завтра може вважатися застарілим, але ефективність даних тренажерів, перевірена часом і зарекомендована на практиці, не дозволяє нам покласти їх у ящик і просто забути про їх застосування.
Залишити відповідь