Тренажери та пристрої для пальців являють собою той незвіданий пласт інформації, який змушує багатьох замислитись над тим, що це таке і для чого це потрібно. Наше з вами завдання полягає в тому, щоб за допомогою даної статті розібратися в тому, яку мету переслідує дана категорія тренажерів і якими представниками вона наповнює свій арсенал.
Содержание:
Введення
Акцентуючи увагу на матеріалі, викладеному в попередніх двох статтях, хочу звернути вашу увагу на те, що однозначно розділити всі описані тут і раніше тренажери і пристрої за категоріями досить складно, оскільки багато з них можуть прокачувати і передпліччя, і кисті, і пальці. Тим не менш, хоч і умовно, але для простоти засвоєння, на початку циклу ми взяли цю класифікацію за основу.
Дана стаття є заключною з циклу трьох, які розповідають про різні тренажери, пристрої та пристосування, що застосовуються для прокачування вашого хвата. У першій частині ми розглянули тренажери для тренування м’язів передпліччя, з другої статті ми дізналися якими засобами можна прокачати ваші кисті, і, як випливає з назви, в цій частині ми наведемо опис тренажерів для пальців.
Тренажери для пальців
Еспандер IronMind. На перший погляд звичайна гумка. Випускається в модифікаціях з різною товщиною і щільністю матеріалу, що створює різне зусилля на пальцях. Принцип роботи полягає в протидії стисканню такого кільця. Одягається на всі п’ять пальців, і далі, необхідно долаючи зусилля розводити пальці в сторони, як би розкриваючи кисть. Простий, дешевий, легкий, ефективний і незамінний пристрій для тренування пальців.
Тренажер Prohands. Свого роду еспандер для кожного пальця окремо. Максимальне зусилля на кожному пальці становить 5 кг. Дана конструкція характерна тим, що не дозволяє створювати «спільне» зусилля, коли одні пальці тиснуть сильніше, а інші-слабше. Вона дозволяє опрацьовувати кожен палець. Деякі модифікації подібних еспандерів оснащуються регулюванням зусилля, що дозволяє тренуватися людям з різним рівнем підготовки.
Тренажер Telegraph key. Телеграфний ключ являє собою важіль, на який з одного боку кріпиться обтяження у вигляді диска, який надягають на вісь, а з іншого боку пальцями чиниться тиск для протидії силі тяжіння. Тренажер розвиває щипковий хват, чіпкість і силу пальців. Дозволяє опрацьовувати як всі пальці разом, так і окремі по черзі. Особливу популярність набув в армліфтінгу.
Тренажер Finger roller. Конструкція аналогічна тренажеру Wrist roller, але виключно для хвату пальцями. Кріпите на карабін обтяження, розмотуєте трос, з двох сторін беретесь пальцями за зону хвата і поперемінними рухами намотуєте трос на валик. Такий тренажер зміцнює м’язи кисті, згиначі пальців і посилює щипковий хват. Модифікації з гладкою поверхнею зони хвата призначені для більш просунутих користувачів.
Блоки та пластини для щипкового хвата. Блоки являють собою сталеві труби квадратні або прямокутні в діаметрі, порожні всередині. Самі по собі вони не є обтяженням, вони мають кільце для кріплення карабіна і підключення до нього обтяжень. Завдання користувача полягає в утриманні ваги за рахунок стискаючого і щипкового хвата пальців. Плоскі і гладкі стінки блоків відповідно ускладнюють це завдання.
Хаб для щипкового хвата. Вантаж до нього підвішується за карабін, а піднімати й утримувати вагу необхідно за круглу його трубчасту частину. Складність виконання вправи полягає в тому, що трубчаста частина досить коротка і, крім того, абсолютно гладка. Тобто, вхопитися за неї можна тільки кінчиками пальців і крім іншого, хаб під впливом сили тяжіння вантажу вислизає з пальців, що вимагає від користувача значної сили щипкового хвата.
Конус для щипкового хвата. Цей пристрій значно ускладнює виконання вправи, порівняно з попередніми представниками. Обтяження підвішується до карабіну, відповідно тренувати щипковий і конструктивний хват необхідно за частина конуса, що звужується догори, що сприяє його вислизанню з рук і значно ускладнює вправу, але якісно підвищує її ефективність.
Куля для щипкового хвата. Його ще називають грип-бол (від англ. Grip ball). Призначений не тільки для підняття і утримання ваги, а також для виконання висів і підтягувань на перекладині. Робота зі змінним обтяженням відбувається так само, як і в описаних раніше прикладах з різницею лише у формі снаряда. А ось робота на підтягування буде вам по силам, тільки якщо ви вже досягли значного прогресу в тренуванні сили передпліч, кистей і пальців.
Кулі спритності. Дані предмети призначені для любителів поганяти кулі, а великий діаметр (до 40 мм), вага (до 200 грам) і наявність двох або трьох таких куль, робить це заняття значно більш цікавим і захоплюючим, адже чим більше у вправі бере участь куль, тим складніше стає її виконання і тим вона ефективніша. Такі вправи з кульками розвивають координацію, спритність, рухливість і силу пальців.
Петлі Eagle loops. Призначені для виконання тяг, підтягувань або висів виключно за рахунок сили пальців. Такі «Орлині петлі» для тренування дуже чіпкого орлиного хвата можна перекинути через гриф і виконувати, наприклад станову тягу пальцями. Можна перекинути через поперечину і підтягуватися, так само виключно за рахунок одних пальців. Можна працювати з петлями в блокових і навантажувальних тренажерах.
Висновок
Безперечно, це далеко не всі види тренажерів для пальців, які застосовуються для розвитку сили хвата, тим не менш, вже перерахованого тут вистачить для того, щоб вибрати собі пристосування до душі і включити його в свою тренувальну програму. Не забувайте комбінувати вправи, підвищувати їх складність, прогресувати у вагах і вносити різноманітність у тренувальний процес, тоді результат не змусить себе довго чекати.
Залишити відповідь